دوره تحول شخصیت

دوره حضوری تحول شخصیت فراآگاهانه و متعالی

دوره تحول شخصیت؛ سفری درونی و تکان دهنده به عمیق ترین لایه های خویشتن برای شناخت ماهیت خود و استخراج گوهری از اعماق تاریکی وجودمان است. سفری بر مبنای علم ودانش روانشناسی که به ما می آموزد ارتباطی مبتنی بر صلح درونی واقعی را در عمل با زندگی تجربه کنیم.

دوره تحول شخصیت

وقتی افراد به پزشکی (مثلاً گوارش – معده) مراجعه می کنند و پزشک تمام سعی خود را برای بهبودی آنها انجام میدهد، دارو می دهد، عمل جراحی میکند و تمام دانش خود را بکار میگیرد اما در نهایت درمانش اثربخش نمی افتد، معمولاً آنچه در این شرایط از پزشک میشنویم این است که: منشأ مشکل شما از اعصاب است، ریشه مشکل عصبی است، آری منشأ و ریشه بخش بسیار بزرگی از بیماری های جسمی ما روحی- روانی (سایکوسوماتیک، روان تنی) است. ما در آن لحظه می پرسیم: خب این که مشکل از اعصاب است دقیقاً یعنی چی؟!

ثبت نام دوره

مشاوران و روان درمانگران بنیاد فرهنگ تحول زندگی با شماره‌های ۰۹۱۷۷۷۴۲۱۲۷ و ۰۹۰۳۵۵۶۵۷۱۵ منتظر تماس شما هستند. در صورت عدم اتصال، پیامک بگذارید.
بزودی مشاوران بنیاد نیز با شما تماس خواهند گرفت.


یعنی اکنون باید دقیقاً چکار کنیم؟

کمی فکر می کند و می گوید بهتر هست به روانپزشک مراجعه کنید. پس از مراجعه به روانپزشک داروهای تجویز شده از سوی او نیز مصرف می شود. اما آیا پس از مصرف داروها دیگر همه چیز خوب و عالی می شود فرد مستواند بگوید سالم و خوشبخت شده ام یا نتیجه چیز دیگری است؟ البته پزشک اول حق داشت چرا که او تخصصش چیز دیگری بود. او هرگز مهارت شناخت دنیاهای عمیق درونی انسان را نداشت و تنها راه درستی که به ذهنش می رسید مصرف دارو بود.

دوره تحول شخصیت

واضح است که همه ما قلباً میخواهیم در آرامش باشیم و زندگی را پر انرژی، مثمرثمر، با لذت و نشاط سپری کنیم اما انگار هر کاری میکنیم نمی شود. دست خودمان نیست هر قدر اراده میکنیم پس از مدت کوتاهی باز میبینیم ناآرامیم، مضطرب و پر از استرس یا رنجیده و غمگین و سردرگم هستیم و احساس شکست و عدم امکان حرکت تمام زندگیمان را در بر گرفته . این موضوع را مطرح کردم تا دنیای درون خود را کمی بیشتر بشناسیم و بدانیم آری روزهایی که حال خوبی نداریم دست خودمان نیست و با کتاب و مشاوره و دوره هایی که میگویند شاد باش، مثبت باش، انرژی داشته باش و صبحت را با لبخند آغاز کن بهبودی هرگز حاصل نمیگردد.
اینجاست که حافظ زیبا سخن میگوید:

در اندرون من خسته دل ندانم کیست؟!!
که من خموشم و او در فغان و در غوغاست!!!

تجربیات

دوره حضوری تحول شخصیت فراآگاهانه

در دانش روانشناسی موضوع شخصیت مهم ترین بخشی است که به افکار، رفتار و احساسات «پایدار» ما میپردازد. اهمیت روانشناسی شخصیت تا جایی است که در دانشگاه ها و دانشکده های روانشناسی بزرگ دنیا یک رشته مجزا تحت عنوان روانشناسی شخصیت را به خود اختصاص داده است. به سادگی علت اهمیت و ارزش بسیار بالای شخصیت را می توان از تعریف و معنی علمی آن فهمید. شخصیت عبارت است از مجموعه ای پایدار از افکار+ باورها+ احساسات+ رفتار+ و صفات هر فرد که مستقیماً کیفیت زندگی او را مستقیم شکل می دهد.

دوره تحول شخصیت

هیچ موضوعی برای از یک چنین جامعیتی برای ما برخوردار نیست. دوره حضوری تحول شخصیت فراآگاهانه دوره‌ای است که نه با تکیه بر حرف و سخن و افزایش اطلاعات بلکه در عمل و به وسیله تجربه های قابل مشاهده ی خودمان، تحولی با شدید، واقعی و از همه مهمتر ماندگار و پایدار را در افکار +باورها +احساسات +رفتار +و صفات مان رقم می‌زند. هرچند نمی توان میزان اثرگذاری دوره تحول متعالی و فراآگاهانه شخصیت را در حرف و سخن بیان و اثبات کرد. اما تجربه شرکت کنندگان دوره های قبلی و مراجعینی که با این سبک فرآگاهانه به خودشناسی و تغییری عمیق در زندگی عاطفی، مالی، اجتماعی و… دست یافته اند شاهدی بر این تحول سریع، بزرگ و عمیق است.

ویدیو نظرات مراجعین دکتر خلیلی

 

چرا این درس بدرد من میخورد؟ (why)

برای حضور در دوره تحول شخصیت فراآگاهانه و این خانواده ارزشمند کافی است به بدانیم سالیانه افراد چه هزینه های مادی، چه فشارهای روانی را بخاطر عدم صلح درونی و فقدان آرامش خود تجربه می کنند و چه زمانهای ارزشمندی را از عمر خود در بیمارستانها و دادگاه ها و… هدر میدهند

۱.غالب بیماری های جسمی و فیزیولوژیکی که منشأ آنها عصبی است (سایکوسوماتیک)

۲.زوجهایی که بجای تجربه عشق و مهر مداوماً در جدال و جنگ به سر می‌برند

۳. کودکان خانواده هایی که بر اثر جدایی که ناشی از عدم خودشناسی هریک از طرفین بود به سنگ سخت زندگی میخورند

۴. دلشکستگی هایی که بصورت پی در پی روح ما را خورد میکنند

۵. شکست هایی در تجارت و شرایط مالی که در اثر عدم آرامش، صلح درونی و نبود تسلط بر خود و شجاعت رقم میخورند

تنها گوشه بسیار کوچکی از انواع هزینه هایی است که از روح ما، از اعتبار اجتماعی ما ، از روان، از مال ما، از همه مهمتر از زمان و عمر ما میکند و با خود میبرد.

 

در این دوره چه عایدم خواهد شد و ثمره اش چیست؟ (what)

افراد در این دوره یک تحول معجزه آسا را در خود و زندگی خود تجربه میکنند.در اینجا برخی نتایج و ثمراتی که شرکت کنندگان قبلی تجربه کرده اند را مرور میکنیم،

۱- ما در عمل با احساس کاملاً جدیدی از زندگی کردن آشنا میشویم. احساس خلاء، پوچی، بیهودگی و تنهایی ناپدید خواهد شد.

۲- ما آزادی و رهایی تازه‌‌ای را تجربه میکنم و شاهد پرواز بر فراز زندگی و مشکلات خواهیم بود و کوچکی آنها را در قیال خودِ متعالی و جدیدمان حس خواهیم کرد.

۳- ما دیگر تحت سلطه ترسهایم قرار نمی گیریم، پرشور و پر حرارت در دل ترسها ورود کرده، حتی ترسها از من میگریزند و با حس جدیدی از شجاعت و البته وقار و فروتنی زندگی می‌کنیم.

۴- ما آگاه می شویم که هرگز احساس گناه ناشی از اشتباهات گذشته خود را مرور نکنیم اما به شروع دوباره و مستمر بازگردیم. نه از آن اشتباهات متأسف خواهیم بود نه آرزوی فراموش کردنشان را داریم. اما مجدانه به شروع مجدد و ادامه صبورانه رفع نقص ها و تعالی هرچه بیشتر خود میپردازیم.

۵- ما عشق و پذیرش تازه‌‌ای نسبت به خود حقیقی و دیگران احساس میکنیم. نگریستن ما به همه با مهربانی و عشق و قلباً به معدود افراد آزار دهنده نیز به مثابه یک دوست، که دچار خلع روحی شده تغییر می یابد.

۶- شاید مادر گذشته و در زندگی قبلی خود اعتقاداتی متعالی داشته ایم. اما آنچه در این دوره به آن دست می یابیم تجربه ی متعالی است که باعث میشود معنای زندگی را کاملاً درک و نتایجش را با چشم خود مشاهده کنیم.

۷-طرز تلقی ما از زندگی و آدمها به کلی تغییر می کند. به دلیل اتصال با عمق وجودمان و صلح درونی حقیقی، دانش حل و فصل مسائلی که قبلاً گیج و سردرگم مان میکرد را در عمل بدست آورده و به مرور آن را افزایش میدهیم.

۸- ما با تمریناتی خاص با غلبه هفتگی و گاهاً حتی روزانه بر رنجش ها، وحشتزدگی ها و تمامی نقص های خود مانع از توقف در مسیر متعالی زیستن می شویم. چرا که به خوبی اثر مهلک توقف در این راه درک خواهیم کرد.

۱۰- ما دیگر نیاز برای اثبات ارزشمند بودنمان به دیگران متکی نخواهیم بود و می آموزیم باید تأییدات و امنیتمان را چگونه از درون و نیروی شگرف عمیق ترین لایه وجود خود دریافت کنیم.

۱۱- ما با تکیه بر تجربه و مشاهدات خود و نه یک اعتماد و باور خام اثبات میکنیم که بهترین و رضایت بخش ترین سالهای زندگی در مقابلمان قرار دارند. و حتی آنچه دیگران ترسها، رنج ها و چالش های زندگی می نامند درحقیقت صحنه رقص زندگیمان هستند.

۱۲- و از همه مهمتر ما در همین شهر و محله خود دوستان جدید و همراهان پاک، صادق و متعالی را می یابیم که بهترین و عالی ترین دوستان و همسفران ما در زندگیمان را تشکیل خواهند داد و بصورت هفتگی و  ماهانه برای همیشه آموزشی مداوم را با آنها تجربه میکنیم.

#تحول #شخصیت #فراآگاهی

مدرس من کیست؟

دکتر معین خیلی

ثبت نام دوره

مشاوران و روان درمانگران بنیاد فرهنگ تحول زندگی با شماره‌های ۰۹۱۷۷۷۴۲۱۲۷ و ۰۹۰۳۵۵۶۵۷۱۵ منتظر تماس شما هستند. در صورت عدم اتصال، پیامک بگذارید.
بزودی مشاوران بنیاد نیز با شما تماس خواهند گرفت.